Jakiś czas temu chciałem sobie sprawić konsolę przenośną Nintendo, ale w porę się skapnąłem że gry na te konsole są drogie jak skurczybyk i nie pooglądam sobie na takiej konsolce murzynów na YouTube.

Poszedłem więc po resztki rozumu do głowy i kupiłem sobie tak zwanego tableta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016) to najmniejszy tablet ze stajni koreańskiego giganta. Jednakże spokojnie odpali każdy program ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak po prawdzie to tą recenzję piszę
właśnie na tym tablecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tablet wow

Wow, tym razem użyłem normalnej grafiki z Google a nie własnej roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zestawie znajdują się:

- Jedna sztuka tabletu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Ładowarka wraz z kabelkiem USB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałem poddać ładowarkę próbie Steve’a Jobsa ale nie udało się niestety :/ (próba Steve’a Jobsa polega na podłączeniu ładowarki do prądu i wsadzeniu sobie kabla głęboko w odbyt. Jeśli czuć swąd spalonej dupy, próba skończyła się pomyślnie)

- Piękne pudełko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ktoś, tak jak ja, lubi kolekcjonować pudelka po sprzęcie elektronicznym, nie będzie zawiedziony jakością kartonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Jakieś głupie kartki których nawet nie przeczytałem, od razu zjadłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój jest w kolorze śnieżnobiałym (ale spoko nie jest tak pedalski jak się może wydawać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale jest też do wyboru czarny (murzyński).

No co mogę powiedzieć o samym tablecie, dobry jest, śmiga piknie, gra każda pójdzie, przez internet mknę niczym Nyan Cat przez wszechświat, a YouTube zapewnia doskonałe wrażenia w porównaniu do mojego telefonu, gdyż, no… po prostu ekran jest większy ._.

O, i jak zobaczycie na necie czy tam na YT że specyfikacja jest słaba i rozdzielczość ekranu jest niska, albo bateria mało amperogodzin to nie słuchajcie tych IDIOTÓW którzy gówno się znają. Najbardziej mnie rozśmieszył typek który jako argument przeciw temu tabletowi podał obecność 4K w dzisiejszych smartfonach, podczas gdy w Tab A jest „tylko” 720p.

4K w smartfonach to trik marketingowy, bo i tak żeby zobaczyć takie maleńkie piksele na małym ekraniku to trzeba by chyba przez mikroskop patrzeć. Mniejsza rozdzielczość tabletu + zaledwie 7-calowy ekran = mniejsze zapotrzebowanie na energię, przez co bateria nie musi być taka duża ani specyfikacja jakoś super potężna.

Innymi słowy, gdyby to Tab A wsadzić lepszy ekran i lepsze komponenty, ogólna wydajność by spadła. Paradoks, ale tak to działa.

Nooo to dosyć technologicznych wyjaśnień, przejdźmy teraz do testu smrodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tablet na szczęście nie śmierdzi gównem, więc jeśli ktoś się boi smrodu może odetchnąć z ulgą.

W ogóle to z tyłu tabletu mamy takie gumowe jakby pokrycie, więc to fajnie się dotyka paluszkami i dobrze trzyma w dłoni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

OCENA:

Wygląd: 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) No co mam powiedzieć, tablet jak tablet

Wydajność: 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko działa jak należy

Bateria: 10/10 trzyma tak dobrze jak kot mocz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Komfort użytkowania: 7/10 ._. jest kilka spraw które mnie wkurzają, np. przycisk blokady się dziwnie wciska, można (chyba) ładować tylko ładowarką oryginalną Samsung (gnojek wykrywa czy jest ładowany ładowarką Samsunga), a w ustawieniach nie ma nawet opcji instalowania aplikacji domyślnie na karcie SD. Ale to same popierdółki, nic co by wpłynęło w znacznym stopniu na ogólny odbiór urządzenia.

Cena: 8/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mógł być chociaż o te pisiont złotych tańszy.

OGÓŁEM: 9+/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam gorąco ( ͡° ͜ʖ ͡°) Hit 2016 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybór ESKI w kategorii Średniobudżetowy Tablet Roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec dodam, że w planach mam też osobne recenzje dwóch akcesoriów, które kupiłem, by wzmocnić wrażenia z korzystania z tabletu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czekajcie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)